Úvodní stranaObecní úřadAktualityÚřední deskaInformace pro občanyVolby do PS parlamentu ČR 2017Dění v obciUsneseníVyhlášky obceArchivInformace dle §106/99Sb.HistorieKulturaKnihovnaMateřská školaFotogalerie
TOPlist

Tři králové

K+B+M 2015 – tento nápis zdobí od 6. 1. 2015 většinu dveří či vrat v Křesíně a Levousích. Oběma obcemi totiž prošli zpívající mudrcové (Alena Miklošová, Věra Menhartová, Ivo Waldhans) i s hudebním doprovodem (Radek a David Milkovi – trumpeta). Většina obyvatel jejich příchod očekávala a také je za jejich snahu náležitě obdarovala. Nejčastěji se jednalo o finanční příspěvek, celkem se vybralo více než 11 tisíc Kč. Celá částka půjde, stejně jako v předchozích letech, na pořádání dětských akcí v obci.

Novoroční ohňostroj

Všemi barvami zářilo nebe nad Křesínem 1. 1. 2015 krátce po 17. hodině. Nejednalo se ale o žádný meteorologický úkaz, ale o každoroční ohňostroj. Oblíbená akce i letos přilákala desítky obyvatel Křesína i Levous a těšit se mohli nejen na zajímavou podívanou, ale i na chutné občerstvení. „Smažící četa“ ve složení Marcela Křivanová, Žofie Chloubová a Věra Menhartová připravila pro příchozí celkem 8 kg řízků. Ještě před začátkem ohňostroje pronesl starosta Ing. Karel Menhart krátký proslov zakončený společným přípitkem. A pak už za zvuku Smetanovy Vltavy odstartovala světelná show. Náklady na akci (ohňostroj, občerstvení) byly hrazeny z rozpočtu obce.